Kaip apsaugoti dušo kabinos stiklą nuo subraižymo?
Šiuolaikiniai vonios kambariai vis dažniau tampa ne tik funkcionalumo, bet ir individualaus stiliaus išraiška. Tarp sprendimų populiarėja minimalistinės stiklinės dušo kabinos, taip pat vis dažniau pasirenkamos ir nestandartinės dušo kabinos, pritaikytos konkrečioms erdvėms ar išplanavimui. Nepriklausomai nuo modelio, stiklo paviršius reikalauja priežiūros – net smulkūs įbrėžimai gali ilgainiui sugadinti estetinį vaizdą. Kaip to išvengti?
Kaip susibraižo stiklas?
Grūdintas stiklas yra atsparus, bet veikiamas netinkamų priežiūros priemonių ar stipresnių smūgių, gali susibraižyti. Dažniausiai stiklą subraižo šiurkščios šluostės, abrazyvinės kempinės ar valikliai, turintys smulkių dalelių. Taip pat pažeidimai gali atsirasti nuo metalinių aksesuarų ar detalių, pavyzdžiui, apyrankių ar net pritvirtinamų skustuvų, kurie, nors ir trumpam, liečiasi su paviršiumi. Ilgainiui šie įbrėžimai kaupiasi, mažina stiklo skaidrumą, gadina bendrą vaizdą. Į tai ypač svarbu atsižvelgti įrengiant nestandartines dušo kabinas – jose naudojami individualiai pritaikyti stiklo sprendimai, tad jų apsauga gali pareikalauti dar daugiau dėmesio. Įsitikinkite, kad įrengus šiuos nestandartinius sprendimus, į stiklą nesiremtų jokios papildomos detalės ar aksesuarai – tinkama priežiūra padės išsaugoti glotnų paviršių ilgiau.
Ką naudoti vietoje agresyvių priemonių?
Norint apsaugoti dušo kabinos stiklą nuo subraižymo, labai svarbu pasirinkti tinkamas priežiūros priemones. Reikėtų vengti agresyvių chemikalų, abrazyvinių dalelių turinčių valiklių, šiurkščių šluosčių ar kempinių. Tokios priemonės gali sukelti mikroįbrėžimus, kurie ilgainiui mažina stiklo skaidrumą ir gadina estetiką.
Vietoje to rekomenduojama naudoti švelnius, neutralaus pH valiklius, skirtus stiklui arba veidrodžiams. Tinkamas pasirinkimas – naminiai valymo tirpalai, pavyzdžiui, vandens ir acto mišinys (1:1 santykiu), kuris padeda pašalinti kalkių nuosėdas ir nešvarumus nepažeidžiant paviršiaus.
Valymui geriausia rinktis mikropluošto šluostes – jos švelnios, nebraižo ir efektyviai pašalina drėgmę bei purvą. Kaskart nusiprausus rekomenduojama nuvalyti stiklą sausai, kad nesikauptų kalkės. Taip pat galima naudoti specialų „Brasta Glass“ stiklo valytuvą, kuris padeda greitai ir saugiai pašalinti vandens likučius. Nuosekli, švelni priežiūra užtikrina, kad stiklas išliktų skaidrus ir estetiškas ilgą laiką.
„Brasta Glass“ taip pat siūlo savo gamybos natūralų kalkių valiklį be kvapiklių, dažiklių ir parabenų. Jis saugus aplinkai ir itin efektyviai pašalina net storas kalkių nuosėdas, nepažeidžiant stiklo ar chromuotų paviršių.
Norint dar labiau apsaugoti paviršių, verta išbandyti nano dangos rinkinį dušo kabinai, kuris atkuria specialią „Greiti lašai“ dangą, gamybos metu dengiamą ant „Brasta Glass“ gaminių. Šis rinkinys sukuria savaiminio išsivalymo efektą ir apsaugo nuo kalkių susidarymo.
Praktiniai patarimai kasdienei priežiūrai
Kasdienė dušo kabinos priežiūra nereikalauja daug pastangų, bet nuoseklumas yra svarbiausias veiksnys siekiant išsaugoti stiklo skaidrumą ir estetiką. Pirmas žingsnis – kaip minėta, kaskart nusiprausus nuvalyti stiklą valytuvu, pašalinant vandens lašus ir taip sumažinant kalkių nuosėdų kaupimosi riziką. Užtruksit vos minutę, bet išlaikysit stiklo švarą ilgam.
Kartą per savaitę taip pat rekomenduojama švelniai nuvalyti visą stiklo paviršių mikropluošto šluoste, naudojant švelnų valiklį ar vandens su actu tirpalą. Po valymo svarbu leisti paviršiui visiškai išdžiūti, nes nuolatinė drėgmė skatina nuosėdų susidarymą ir ilgainiui gali paveikti stiklo išvaizdą.
Papildomai, renkantis sprendimus tokiose erdvėse kaip, pavyzdžiui, nestandartinės dušo kabinos, galima pagalvoti apie papildomą apsaugą. Esant pageidavimui, visi „Brasta Glass“ dušo sprendimai gali būti dengiami JAV gamintojo MADICO apsaugine plėvele CL 700. Ji suteikia papildomo saugumo – smūgio atveju stiklas skyla, bet šukės lieka prilipusios prie plėvelės. Tai ypač aktualu drėgnose ir slidžiose vietose, kur rekomenduojama vadovautis ES saugumo standartais. Paslauga teikiama už papildomą mokestį – teirautis užsakant.