Kaip valyti kalkes nuo dušo kabinos stiklų?

Šiandien, kai gyvenimo tempas vis spartėja, valanda ar net dvi duše gali atstoti prabangiausias SPA paslaugas: malonūs kūno priežiūros produktų kvapai, švelnūs garai ir šiluma padeda atsikratyti susikaupusio streso. Kaip bebūtų, egzistuoja ir kita medalio pusė – po tokių malonumų gali tekti paplušėti prie dušo kabinos stiklų, mat ilgainiui kaupiasi kalkės, vienas įkyriausių vonios kambario „parazitų“. Pasidomėkime, kaip efektyviai ir gražiai nuvalyti kalkes nuo dušo kabinos stiklų. 

Supraskime problemą: kas yra kalkės?

Kalkės yra mineralų sankaupos arba nuosėdos, susidariusios iš kalcio karbonato, primenančio balkšvą plutą. Minkštame vandenyje šių priemaišų mažiau, tačiau jam tekant per kreidą ar kalkakmenį, jis prisisotina mineralų, tokių kaip kalcio ar magnio karbonato, ir tampa kietu. Tada kalkių nuosėdos ir nusėda ant dušo stiklų ir galvučių. Kalcis ir magnis yra labiausiai paplitę mineralai daugumoje vandens atsargų. Kai vanduo, kuriame yra šių mineralų, patenka į jūsų namus ir yra pašildomas, susidaro minėtosios į plutą panašios sankaupos, kurias gali būti itin sunku ir įkyru pašalinti. 

Iš pirmo žvilgsnio kalkės gali pasirodyti nekenksmingos. Kaip bebūtų, jos ne tik gadina visą dušo estetiką, bet ir ilgainiu kemša vamzdžius bei kitas santechnikos sistemas, o prausiantis esant didesnei kalkių sankaupai, gali išsausėti oda. Nors kalkių visiškai išvengti ir panaikinti nepavyks, galite pasidomėti būdais, kaip sumažinti ar sulėtinti jų kaupimąsi. Pavyzdžiui, vandens minkštinimo filtras pašalina kalcio ir magnio jonus jonų mainų būdu. Įprastai toks filtras turi mineralinį rezervuarą su dervos granulėmis, padengtomis natrio jonais – tekant kietam vandeniui, kalcio ir magnio jonai apsikeičia vietomis su natrio jonais, tad vanduo suminkštėja. Šis procesas apsaugo nuo kalkių susidarymo ir padaro vandenį švelnesnį tiek odai, tiek plaukams ar net drabužiams skalbimo metu. 

Kokybiškas kalkių valiklis

Tikriausiai paprasčiausias būdas nuvalyti šias nuosėdas nuo dušo kabinos stiklų yra tiesiog įsigijus specialiai tam skirtą valiklį. Žinoma, internete pilna informacijos, kaip tokį valiklį pasigaminti patiems, tačiau įsigiję jau paruoštą produktą būsite užtikrinti, kad jo sudėtis nepažeis ar kitaip neapgadins stiklo paviršiaus. Štai „Brasta Glass“ itin efektyvus kalkių nuosėdų valiklis leidžia nuvalyti stiklus be jokių dryžių ar kitokių nuosėdų. Šio produkto sudėtyje nėra kvapiklių, dažiklių ar parabenų, tad dušo išvaizda galėsite rūpintis nesijaudindami dėl poveikio sveikatai. Valiklio formulė yra ne tik veiksminga, bet ir draugiška gamtai, mat natūraliai suyra ir neteršia aplinkos. Tvarumas šiandien yra itin svarbus, tad derėtų stengtis jį integruoti į bet kurį gyvenimo būdo aspektą. Be to, kokybišku kalkių valikliu galėsite nuvalyti ne tik dušo stiklus, bet ir vonios kambario plyteles, kriaukles, taip pat užtikrinti chromuotų paviršių blizgesį bei pasirūpinti maišytuvų, dušo galvučių, tualetų ir vonių išvaizda. 

Patikimas stiklo valytuvas

Jei esate užkietėjęs švaros mėgėjas ir negalite pakęsti nė menkiausio lašelio ant dušo stiklų, pamąstykite apie stiklo valytuvą, kuriam nereikia jokios chemijos. „Brasta Glass“ stiklo valytuvas dušo kabinų valymui užtikrins, kad stiklas tviskės be jokių vaizdą gadinančių dryžių, bet ir kita medalio pusė – kad nesiformuotų lašeliai ir, dar blogiau, kalkių nuosėdos, stiklą derėtų nuvalyti kaskart pasinaudojus dušu. Tokio įpročio formavimas užtikrins, kad jūsų dušo sienelė visada tviskės ir atrodys nepriekaištingai – valytuvas su silikono plokštele standžiai prilimpa prie stiklo ir pašalina kiekvieną lašelį, o plokštelei nusidėvėjus ją galima lengvai pakeisti nauja, tad šis įrankis tarnaus ilgai. Nors ir chromu dengtas valytuvas nėra iš lengviausių, tai tvari alternatyva plastikiniams, dažnai nekokybiškiems variantams – šitaip ne tik mėgausitės tviskančiu dušu, bet ir neteršite aplinkos! Be to, apie šio įrankio laikymo vietą galite nė nesukti galvos – valytuvas saugiai ir patogiai pritvirtinamas tiesiai ant stiklo briaunos ar rankenėlės.

Kaip minėta, kalkių visiškai atsikratyti nepavyks, tačiau galite pasistengti kaip įmanoma efektyviau suvaldyti jų susidarymą ir poveikį tiek jums, tiek dušo aplinkai – suprasdami kalkių susidarymo procesus ir įsigiję kokybišką kalkių valiklį bei stiklo valytuvą, būsite tinkamai apsiginklavę kovai su šia problema.

 

Brasta Glass

Brasta Glass puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Jei sutinkate su slapukų naudojimu spauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.