Kaip įrengti mažą vonios kambarį?

Ne paslaptis, kad mažo vonios kambario įrengimas gali tapti tikru iššūkiu. Tokiais atvejais tampame tikrais talpinimo ir projektavimo meistrais – kartais norime tam tikro išplanavimo, o kartais žūtbūt siekiame įrengti vonią. Pastaruoju atveju ženkliai praverstų ir dušo sienelės – pasidomėkime ir kitais mažo vonios kambario įrengimo būdais, padėsiančiais maksimaliai išnaudoti turimą erdvę ir estetiškai ją suprojektuoti. 

duso durys

Daugiafunkcinės vonios sienelės

Turint mažą vonios kambarį, derėtų rinktis berėmius sprendimus su skaidriu stiklu, kurie vizualiai neužgožia, o padidina erdvę. Vonios sienelės prie sienos gali būti tvirtinamos naudojant tiek profilį, tiek lankstus, gali būti chromo arba taip visų mėgiamos / populiarios juodos arba bet kurios pasirinktos spalvos iš RAL Classic spalvyno, leidžia išlaikyti vientisą vonios kambario interjerą. Kalbant apie juodą furnitūrą, ši itin populiari mažuose vonios kambariuose, mat padeda sulieti estetiką ir funkcionalumą. Juoda spalva tarytum sugeria aplink esančias ribas ir vizualiai praplatina mažą erdvę. Kai kurie modeliai gaminami ir su auksinės spalvos furnitūra, tad puikiai tiks siekiant prabangesnio įvaizdžio. Vonios sienelės yra populiarus ir efektyvus sprendimas, galintis reikšmingai pagerinti ne tik vonios kambario interjerą, bet ir funkcionalumą. Štai keli jų privalumai:

  • Vandens taškymasis prausiantis: jei vonioje prausiamasi dušu arba tiesiog mėgaujamasi gulint joje, galite nesibaiminti aptaškytų grindų. Vonios kambarys išliks sausas, todėl nereikės skirti laiko jo valymui;
  • Estetika: jūsų vonios kambarys įgyja elegancijos ir modernumo. Sienelės gali būti pritaikytos prie įvairių interjero stilių – nuo minimalistinio iki klasikinio;
  • Nesudėtinga priežiūra: „Brasta Glass“ sienelės padengtos „Greitų lašų“ danga, kuri atstumia ne tik vandens lašus, bet ir nešvarumus, todėl stiklas ilgiau išlieka švaresnis ir skaidresnis, jį valyti tampa lengviau;
  • Privatumas ir intymumas: sienelės padeda užtikrinti didesnį privatumą prausiantis po dušu, pasirenkant tinkamą jos aukštį bei stiklo matiškumą ar spalvą;
  • Individualumas: pasirinkimas tarp įvairių vonios sienelės dizainų, furnitūros ar stiklo spalvų leidžia sukurti unikalų vonios kambario interjerą, atspindintį jūsų asmeninį skonį ir stilių.

Veidrodžių iliuzijos

Veidrodžiai yra galingas įrankis vizualiai išplėsti erdvę, ypač vonios kambariuose. Atspindėdami šviesą ir sukurdami gylio iliuziją, veidrodžiai gali padaryti bet kokią erdvę didesnę ir atviresnę. Strategiškai išdėstyti priešais langus ar šviesos šaltinius, veidrodžiai sustiprina natūralią šviesą, pašviesina kambarį ir sumažina šešėlius, dėl kurių erdvė gali atrodyti ribota. Dideli veidrodžiai gali padvigubinti suvokiamą kambario dydį, sukurdami išplėstos erdvės iliuziją. Be to, veidrodžiai gali atspindėti ir išryškinti patrauklias savybes, nukreipdami dėmesį nuo ribotų kambario matmenų. Kad išvaizda būtų vientisesnė, rinkitės berėmius veidrodžius – šie susilieja su siena, sustiprindami tęstinumo ir atvirumo pojūtį. Taigi, veidrodžiai ne tik atlieka funkcinę paskirtį, bet ir veikia kaip dizaino elementas, galintis pakeisti bet kurio mažo ploto estetinę ir erdvinę dinamiką.

duso durys

Vertikalios erdvės išnaudojimas

Veiksmingi daiktų laikymo sprendimai yra būtini norint išlaikyti organizuotumą ir maksimaliai padidinti erdvę vonios kambariuose. Vertikaliais daiktų laikymo baldais, pavyzdžiui, aukštomis spintelėmis ir lentynomis, išnaudojamas aukštis, o ne grindų plotas, todėl atsiranda pakankamai vietos įvairiems vonios ir tualeto reikmenims. Sieninės lentynos ar nišos, ypač dušuose, užtikrina patogią daiktų laikymo vietą nepažeidžiant kambario vientisumo, o spinteles-vaistinėlės ir sulankstomos lentynos užtikrina, kad paviršiai būtų lengvai pasiekiami. Daugiafunkciniai baldai, tokie kaip praustuvės su įmontuotais stalčiais, derina praktiškumą su stiliumi. Išnaudojus erdvę virš durų arba po kriaukle su pritaikytomis laikymo galimybėmis taip pat galima optimizuoti laisvą erdvę. Taigi, integruojant šiuos įvairius sprendimus, maži vonios kambariai gali įgauti funkcionalumo ir estetinio patrauklumo.

Apšvietimo efektai

Efektyvus apšvietimas yra labai svarbus norint pagerinti vonios kambario funkcionalumą ir atmosferą. Sluoksniuotas apšvietimas, įskaitant aplinkos, tikslinius ir akcentinius apšvietimus, užtikrina gerai apšviestą, įvairiapusę aplinką. Vonios kambariuose ryškūs viršutiniai šviestuvai kartu su tiksliniu apšvietimu aplink veidrodžius suteikia esminį apšvietimą kasdienėje rutinoje, o LED šviestuvai taupo energiją bei siūlo įvairias spalvų temperatūras, kad atitiktų skirtingas nuotaikas. Natūrali šviesa turėtų būti maksimaliai išgaunama per langus ar stoglangius ir papildyta strategiškai išdėstytais šviestuvais, siekiant pašalinti šešėlius ir sukurti atvirumo jausmą. Tinkamas apšvietimas ne tik pagerina matomumą, bet ir prisideda prie bendros estetikos, todėl mažas vonios kambarys atrodys didesnis ir patrauklesnis.

Su daugiau nei 25 metų patirtimi, „Brasta Glass“ turi pakankamai kompetencijos pritaikyti nestandartinius dušo ar vonios sprendimus net palėpėse, o tokios montavimo subtilybės, kaip nišų užpildymas, padeda išnaudoti vietą ten, net kur jos itin mažai. Taupant vietą taip pat patartina rinktis stumdomus durų sprendimus ir penkiakampes dušo kabinas, dėl ko vonios erdvėje pasidaro lengviau judėti. 

Jei turite daugiau specifinių klausimų dėl mažo vonios kambario ar kitų sprendimų, kreipkitės į „Brasta Glass“!

Brasta Glass

Brasta Glass puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Jei sutinkate su slapukų naudojimu spauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.