Šiuo laikotarpiu klientų ofise nekonsultuojame ir neaptarnaujame grynaisiais pinigais. Tie kas nori įsigyti detalių turi mokėjimus atlikti pavedimu arba vietoje atsiskaityti bankine kortele.

www.brastaglass.lt Savitarna Baltijos brasta 20 metų
Prekių krepšelis
0 prekė(s)

Kur slypi ilgaamžio stogo paslaptis?

2017.07.26

Difuzinė plėvelė yra svarbi stogo konstrukcijos dalis – tai antrinė stogo danga, sauganti statinį  nuo vandens, vėjo ir leidžianti namui „kvėpuoti“.

Apie tai, kaip įsirengti šiltą, sausą ir ilgaamžį stogą, kalbiname rinkos lyderės, žinomiausių pasaulyje difuzinių plėvelių „Tyvek®“ gamintojos „DuPont™“ atstovą Baltijos šalims Šarūną Palepšaitį.

– Pradėkime nuo paprasto klausimo – ar lietuvių stogai yra saugūs ir ilgaamžiai? Gal galite pasidalyti patarimais, kaip užtikrinti šias savybes?

Ne paslaptis, kad tai vis dažniau užduodamas klausimas, nes žmonėms norisi gyventi saugiuose namuose ir nesibaiminti galimų nuostolių dėl varvančio stogo ar šlampančių sienų. Užtikrinti stogo ilgaamžiškumą yra paprasta – jam įrengti reikia naudoti kokybiškas žinomiausių gamintojų medžiagas: difuzines plėveles, lipnias juostas bei garo izoliaciją, darbus patikėti specialistams ir maksimaliai kontroliuoti darbų atlikimą.

Klausimas: Kokiems stogo elementams nerekomenduojama taupyti?

Perkant stogą, t. y. komplektuojant jo elementus, svarbu ne tik išsirinkti gražią stogo dangą ar lietaus sistemą, bet ir nepamiršti apie difuzinę plėvelę. Prakiurus pirminei stogo dangai, tik ši membrana apsaugos jūsų namus nuo vandens. Renkantis difuzinę plėvelę, neverta taupyti. Iš patirties galiu patarti: geriau įsigyti kokybiškus žinomų prekių ženklų gaminius, o membranos garantija turėtų būti kuo ilgesnė. Šiandien sutaupyti keli šimtai eurų ateityje gali turėti įtakos keliasdešimties tūkstančių vertės nuostoliams.


– Prakalbome apie difuzines plėveles. Kodėl jos tokios svarbios stogo konstrukcijoje?

Difuzinė plėvelė – tai antrinė stogo apsauga: hidroizoliacinis sluoksnis (apsauga nuo vandens) bei apsauga nuo vėjo (apšiltintoje stogo konstrukcijoje). Verta prisiminti, jog įrengiant difuzinę plėvelę svarbu ne tik tinkamai ją pakloti, bet ir naudoti visus reikiamus papildomus sandarinimo priedus: lipnias butilines, vinių sandarinamąsias juostas, hermetikus, kokybiškas garo plėveles ir t. t.

– Iš jūsų atsakymo aišku, jog difuzinė plėvelė yra svarbus elementas, tačiau kaip ją išsirinkti ir nenusivilti?

Šiandienėje rinkoje veikia daug gamintojų, o nuo pasiūlos ne vienam pirkėjui gali apsisukti galva. Neretai pirkėjai taupo difuzinės plėvelės sąskaita ir ją renkasi kuo pigesnę. Kai stogas uždengtas, jos nematyti, o ko nematai, tai nelabai ir rūpi. Tačiau pakartosiu – šiandien sutaupyti keli šimtai eurų po 8–9 metų gali pavirsti tūkstantinėmis išlaidomis remonto darbams. Neseniai mūsų kompanija Europoje inicijavo nepriklausomą stogų tyrimą, kuriuo siekta išsiaiškinti, ar gyventojų stogai yra saugūs, ar difuzinės plėvelės vis dar nelaidžios vandeniui. Tyrimo rezultatai atskleidė nemalonią ir šokiruojančią tiesą.

– Ką turite galvoje?

Tyrimas atskleidė, jog net labai kokybiškos daugiasluoksnės difuzinės plėvelės, kurios, beje, naudojamos ir Lietuvoje, po 8–9 metų tapo visiškai laidžios vandeniui, o štai „Tyvek®“ membranos net ir daugiau nei po 20 metų yra visiškai funkcionalios ir vis dar nelaidžios vandeniui. Išsamią ataskaitą skaitytojai gali rasti mūsų oficialiame tinklalapyje www.stogutyrimas.lt.

– Ar tai reiškia, kad stogai Lietuvoje, uždengti prieš 8–9 metus, nėra saugūs?

Nenorėčiau būti kategoriškas, bet, remiantis tyrimo rezultatais, labai didelė tikimybė, kad stogai, kuriuose paklotos ne „Tyvek®“ difuzinės membranos, po 8 metų tampa neatitinkančiais gyventojų saugumo ir kokybės lūkesčių. Verta paminėti, jog šis nepriklausomas stogų tyrimas buvo atliekamas Vakarų Europoje, kur klientai naudojo žinomų prekių ženklų daugiasluoksnes (3–4 sluoksnių) plėveles. Ne paslaptis, kad Lietuvos pirkėjai dažnai taupo plėvelės sąskaita ir neretai pasirenka nežinomų gamintojų produkciją. Nenustebčiau, jog, naudojant pigias plėveles, stogai tampa nebesaugūs po trumpesnio nei 8 metų laikotarpio.

– Kokiomis ypatingomis savybėmis pasižymi „Tyvek®“ membranos ir kuo skiriasi nuo kitų gaminių?

Skiriasi gamybos technologija. „Tyvek®“ gamybos technologija yra visiškai unikali ir gyvuoja jau 50 metų. „Tyvek®“ funkcinis sluoksnis iš siūlomų rinkoje plėvelių yra storiausias – siekia 220 mikronų, o tai garantuoja ilgaamžiškumą. Palyginimui: kitose daugiasluoksnėse (3, 4 ar 5 sluoksnių) plėvelėse šis esminis sluoksnis siekia tik 10–20 mikronų, kitaip tariant, yra 10 ar daugiau kartų plonesnis. Beje, visoms „Tyvek®“ difuzinėms plėvelėms suteikiama iki 15 metų gamintojo garantija. Taigi rinkitės – ilgaamžis ir saugus stogas su „Tyvek®“ ar sutaupyti kelis šimtai eurų ir baimė dėl ateityje varvėsiančio stogo, neplanuotų tūkstantinių išlaidų ir potencialių šilumos nuostolių.

Klausimas: Kodėl difuzinės plėvelės funkcinio sluoksnio storis yra toks reikšmingas?

Tik šis sluoksnis namo sienas ir stogą apsaugo nuo lietaus, vėjo, praleidžia garus. Kuo funkcinis sluoksnis plonesnis, tuo greičiau difuzinė plėvelė tampa nefunkcionali – laidi vandeniui.

– Mūsų skaitytojams labai įdomu susipažinti su jūsų atstovaujama įmone „DuPont™“. Gal galite trumpai ją pristatyti? Ir ar tiesa, jog „Tyvek®“ medžiaga naudojama ne tik stogų ir sienų konstrukcijose?

– „DuPont™“ yra JAV įmonė, įkurta Éleuthère Irénée du Pont, skaičiuojanti ilgesnę nei 200 metų istoriją. Kalbant apie „Tyvek®“, tai yra itin universali medžiaga, kurią gaminame dviejose pasaulio šalyse: JAV ir Liuksemburge. Būtent iš pastarosios gamyklos mes aptarnaujame visą Europą ir Aziją. Todėl Lietuvos pirkėjai gali būti ramūs – visa jų perkama „Tyvek®“ plėvelė pagaminta Liuksemburge. „Tyvek®“ medžiaga naudojama apsauginių drabužių, spaudos, medicininio ir industrinio pakavimo pramonėje. Mes didžiuojamės, jog būtent „Tyvek“® padeda suvaldyti epidemijų, tarkim, Ebolos viruso, plitimą (šis virusas nepatenka pro „Tyvek®“).

– Ko palinkėtumėte mūsų skaitytojams?

Visų pirma linkiu šiltos nelietingos vasaros, nuostabių atostogų įspūdžių bei saugių kelionių. O statybos sektoriaus atstovams – saugaus darbo bei gerų orų.

Sveikiname su „DuPont™“ „Tyvek®“ 50 metų gamybos jubiliejumi ir dėkojame už įdomų pokalbį.


Tinklapyje naudojami slapukai. Jei sutinkate su slapukų naudojimu spauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau apie slapukus galite skaityti Privatumo politikoje.