Šiuo laikotarpiu klientų ofise nekonsultuojame ir neaptarnaujame grynaisiais pinigais. Tie kas nori įsigyti detalių turi mokėjimus atlikti pavedimu arba vietoje atsiskaityti bankine kortele.

www.brastaglass.lt Savitarna Baltijos brasta 20 metų
Prekių krepšelis
0 prekė(s)

Difuzinių membranų funkcinio sluoksnio storis (FSS)

2011.01.20

Rinkdamiesi difuzinę membraną, įvertinkite jos darbinį pajėgumą!

Kaip tai suprasti? Kad lengviau įsivaizduotumėte, paimkime pavyzdį iš gerai mums žinomos vaistų pramonės. Joje ypač akcentuojamos vaisto veikliosios medžiagos, t. y. tos , kurios veikia, kad neskaudėtų galvos, pilvo ir t. t. Jos atsakingos už rezultatą. Kosmetikos pramonėje netgi juokaujama: ar Jūs naudosite kremą be veikliųjų medžiagų, ar visiškai jo netepsite – rezultatas bus tas pats. Todėl kosmetikos kompanijų reklamose ir rodomas poveikis iki ir po kremo naudojimo. Taigi esmė vaistų ir kosmetikos pramonėje – veikliųjų medžiagų kiekis pagrindinėje medžiagoje.

Panašiai yra ir su difuzinėmis membranomis. Jų veiklioji medžiaga – funkcinis membranos sluoksnio storis (FSS). Jeigu jo nėra arba jis mažas, stogui tai negerai, o juolab jums. Tad verčiau šią pinigų sumą paaukokite geriems žmonėms.

Funkcinis, arba darbinis, difuzinės membranos sluoksnio storis nusako, kaip difuzinė membrana atliks savo funkciją dengiant stogą: kiek ji bus pralaidi garams, bet ne vėjui ir vandeniui. Nuo membranos sluoksnio storio priklauso, kiek mokėsite už namo šilumą.

Palyginkime
Rinkoje siūlomų membranų funkcinis sluoksnis, geriausiu atveju, yra 20–40 mk, o net ir pačio ploniausio Tyvek Soft (FSS ) – 175 mk.
Kas nutinka, kai šis sluoksnis būna per mažas? Membrana greitai pažeidžiama, ji neatspari UV, o stogui iš jos – tik trumpalaikė nauda.

Kada kyla painiava renkantis difuzines membranas?
Painiava kyla, kai sumaišomi du dydžiai – gramatūra ir funkcinio sluoksnio storis. Plėvelės storis, arba gramatūra (g/m²), svarbus tik atliekant montavimo darbus – kad stogdengiai, klodami membraną, jos nepažeistų. O uždengus stogą, svarbiausią vaidmenį atlieka funkcinis medžiagos sluoksnio storis, t. y., kad plėvelė, esant temperatūrų skirtumui, vėjui, vandeniui, garams, iki galo atliktų savo funkcijas.

Kaip pamatyti ar išmatuoti membranos funkcinį sluoksnį?
Be vaizdinių priemonių neįmanoma pamatyti membranos funkcinio sluoksnio, bet būtina žinoti, koks jis turi būti.
Kaip šį sluoksnį pamatyti? Koncernas „Du Pont“ sukūrė greito poveikio aparatėlį, kuris iš karto parodo medžiagos veikimo principą, t. y. kaip ji praleidžia vandens garus, bet ne patį vandenį.
Klauskite ir teiraukitės pardavėjų, kurie Jums parodys, kaip plėvelė „dirba“.

Kas bus, jei difuzinė membrana per anksti „išeis į pensiją“?
Dažnai girdime žmones sakant: „Nesvarbu, koks medžiagos ilgaamžiškumas, aš tiek negyvensiu.“
Medžiagos ilgaamžiškumas svarbus dėl dviejų priežasčių: kad bėgant metams stoge ar sienoje esanti difuzinė membrana neprarastų savo savybių bei atliktų visas savo funkcijas ir kad ji neišnyktų. Todėl labai svarbu, kiek laiko Jūs gyvensite be rūpesčių.

Supažindinome Jus su svarbia difuzinės membranos charakteristika – funkciniu sluoksnio storiu.
Taigi, rinkdamiesi membraną stogui ar sienai, būtinai pasidomėkite, koks Jūsų pasirinktos membranos funkcinio sluoksnio storis.

Praktinis pavyzdys:„Du Pont“ sukūrė nedidelį aparatą, kuriuo galima pamatyti, kaip difuzinė membrana praleidžia vandens garus, bet ne patį vandenį.
Aparatėlio veikimo principas labai paprastas.

1.    Difuzinės medžiagos gabaliuką įdedame į aparatėlį ir pumpuojame pompa.
2.    Jei membrana laidi vandens garams, oro burbuliukai kunkuliuos visu medžiagos paviršiumi. Paveikslėlyje matote, kaip burbuliukai šėlsta, kai bandymas atliekamas su Tyvek membrana.
3.    Atkreipkite dėmesį, kad nė vienas vandens lašas neprasiskverbia pro Tyvek membraną!
4.    Dabar tokį patį bandymą atlikime su kita difuzine membrana.
5.    Oro burbuliukai labai sunkiai „prasimuša“ pro šią membraną.
6.    Po kelių minučių pro šią medžiagą prasisunkia vanduo.

Palyginkime rezultatus:

Tyvek Soft:                            Kita difuzinė membrana:
  

Šis aparatėlis rodo, kaip viskas vyksta stoge. Rinkdamiesi difuzinę membraną stogui ar sienai, būtinai išbandykite ją šiuo metodu.

Tinklapyje naudojami slapukai. Jei sutinkate su slapukų naudojimu spauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau apie slapukus galite skaityti Privatumo politikoje.