Šiuo laikotarpiu klientų ofise nekonsultuojame ir neaptarnaujame grynaisiais pinigais. Tie kas nori įsigyti detalių turi mokėjimus atlikti pavedimu arba vietoje atsiskaityti bankine kortele.

www.brastaglass.lt Savitarna Baltijos brasta 20 metų
Prekių krepšelis
0 prekė(s)

Tyvek - laiko patikrinta kokybė, patikimumas, ekonomija

2007.07.25

Vandens garams laidžių membranų panaudojimas statyboje

Difuzinės (vandens garams laidžios) membranos pradėtos naudoti statyboje, siekiant pagerinti statybines konstrukcijas, sureguliuoti jų šilumos ir drėgnumo santykį, padidinti energijos sunaudojimo šildymui efektyvumą.
Pagrindinis vandens garams laidžių membranų, naudojamų izoliuoti stogus ir sienas nuo vandens bei vėjo ypatumas: jos apsaugo konstrukcijas nuo išorinio vandens poveikio, tačiau leidžia vandens garams per ją iš konstrukcijos išeiti. Konstrukcija išlieka sausa ir kartu ilgaamžė. Tinkamai naudojant difuzines membranas mažėja konvekciniai šilumos nuostoliai, užtikrinamas šilumos varžos stabilumas pučiant vėjui.

„Tyvek®“ difuzinės membranos

JAV kompanija „Du Pont“ jau 30 metų gamina membranas „Tyvek®“, skirtas statybinių konstrukcijų apsaugai. Šiuo metu  „Tyvek®“ garui laidžios membranos pasaulyje yra kokybiškiausios šlaitiniams stogams ir sienoms hidroizoliuoti naudojamos medžiagos.
„Tyvek®“ – tai pagal sudėtingą „flash spunbound“ technologiją pagaminta membrana. Jos pagrindą sudaro didelio tankio polietileno (HDPE) vijų ir tarp jų suformuotų mikroskopinių kiaurymių visuma. Dėl šios unikalios neaustinės struktūros (pav. 1) membrana ypač mechaniškai stipri, pasižymi vandens garų pralaidumo ir hidroizoliacinėmis savybėmis.


Pav. 1 Tyvek HDPE membranos paviršius padidintas 200 kartų.
Pav. 2 Mikroperforuotos plevelės paviršius padidintas 200 kartų.

Kadangi garams laidžios plėvelės statyboje naudojamos plačiai, būtina sukurti normatyvinius dokumentus, reguliuojančius minimalias leistinas technines charakteristikas, ir išsamiau panagrinėti plėvelių savybes, kokybę, ilgaamžiškumą.
Be HDPE membranų „Tyvek®“, rinkai yra pateikiamos medžiagos, kurių funkcinis garams laidus hidroizoliacinis sluoksnis yra mikroperforuotos arba mikroporinės plėvelės. Žinia, funkciniam sluoksniui reikia papildomos mechaninės apsaugos, todėl plėvelės yra gaminamos kaip dviejų ar trijų sluoksnių laminatas. Šių plėvelių išoriniai sluoksniai vidinį funkcinį sluoksnį apsaugo nuo mechaninių pažeidimų bei ultravioletinių spindulių.
Mikroperforuotos plėvelės nėra labai laidžios vandens garams, nes jie skverbiasi tik pro mikroskylutes (pav. 2), padarytas hidroizoliacinėje plėvelėje.
Šių skylučių kiekis ir kiaurymių dydis, palyginti su mikroporinėmis plėvelėmis arba „Tyvek®“ membrana, yra per didelis, todėl nuo vėjo apsaugančios ir hidroizoliacinės savybės yra prastos. Vanduo ir vėjas pro kiaurymes lengvai patenka į konstrukcijos vidų.
Mikroporinių vandens garams laidžių membranų kokybė, ilgaamžiškumas, patikimumas tiesiogiai priklauso nuo funkcinio sluoksnio storio. Įvairiose trisluoksnėse membranose funkcinio sluoksnio storis yra nuo 10 iki 40 μm. Funkcinis sluoksnis yra labai silpnas ir lengvai pažeidžiamas. Jį apsaugoti naudojami vienas ar du polipropileno sluoksniai. Vienos iš nebrangių trisluoksnių membranų su mikroporiniu funkciniu sluoksniu skersinis pjūvis matyti pav. 3.

Pav. 3 Trisluoksnės membranos pjūvis padidintas 300 kartų.

Palyginimui pateikiame HDPE „Tyvek ®“ membranos ir mikroporinės plėvelės skersinių pjūvių nuotraukas (pav. 4). „Tyvek®“ membranos storis, atsižvelgiant į rūšį, yra 175–220 μm. Kitaip nei kitų rūšių membranos, „Tyvek®“ yra vienasluoksnė membrana („Tyvek® Housewrap“, „Tyvek® Soft“, „Tyvek® Solid“). Visas jos storis ir yra funkcinis sluoksnis. Netgi mechaniškai jį pažeidus įrenginėjant stogo konstrukciją, tokį defektą lengva pastebėti ir pašalinti.


Pav. 4. "Tyvek" membranos ir mikroporinės plėvelės skersiniai pjūviai padidinti 300 kartų. 

„Tyvek®“ – ilgaamžiškumo garantas

Vienas svarbiausių difuzinių membranų kokybės rodiklių yra jos sugebėjimas kuo ilgiau išlaikyti pradinius techninių parametrų dydžius bei darbinis temperatūrinis režimas. Tradiciškai labiausiai polimerinės medžiagos sensta veikiamos aukštos temperatūros bei ultravioletinių spindulių. Kai kurios iš trisluoksnių membranų oro temperatūrai po pagrindine stogo danga perkopus 80 laipsnių išsisluoksniuoja. Jų plonas funkcinis sluoksnis suyra, ir membranos nebegali atlikti savo funkcijų.
Ypač tai aktualu, jei stogai nukloti metaline danga. „Tyvek®“ membranos funkcinės savybės nesikeičia temperatūrai svyruojant nuo 73 laipsnių šalčio iki 100 laipsnių karščio. Atlikęs ilgalaikius dirbtinio sendinimo testus, nepriklausomas Švedijos nacionalinis tyrimų ir tyrinėjimų institutas suteikė sertifikatą, patvirtinantį, kad „Tyvek®“ membrana tinkama 50 metų. Vadinasi, tiek laiko plėvelės funkcinės savybės nekinta.

„Tyvek®“ šlaitiniuose stoguose

Difuzinės membranos „Tyvek®“ yra naudojamos apšiltintose ir neapšiltintose šlaitinių stogų konstrukcijose. „Tyvek®“ ne tik atlieka hidroizoliacinę funkciją, bet ir neleidžia šilumai konvekcijos būdu išeiti iš konstrukcijos, taupo šilumos energiją bei didina konstrukcijos šilumos atidavimo varžą.
„Tyvek®“ membranos yra klojamos tiesiog ant šilumą izoliuojančios medžiagos, nes didelio garų pralaidumo (Sd = 0,02) membranos nepraleidžia kapiliarinės drėgmės iš išorės, bet leidžia jai laisvai išeiti iš šilumos izoliacijos.
Įvairios „Tyvek®“ rūšys: „Soft“, „Solid“, „Pro“, „Supro“ – yra tinkamos naudoti kone su visomis stogo dangomis. Stogams su lygiomis dangomis naudojama „Tyvek® Metall“ – tarp skardos ir membranos susidaro 9 milimetrų oro tarpas ventiliacijai ir drėgmei išeiti.

„Tyvek®“ – sienų vėjo izoliacijai

JAV šiluminės fizikos specialistams atlikus tyrimus nustatyta, kad atitvarinių konstrukcijų šilumos laidumo varža R, vėjui skverbiantis per šilumos zoliaciją (tankis 26–35 kg/m2), gali sumažėti iki 60 procentų (pav. 5).

Pav. 5. Atitvarinės konstrukcijos šilumos varžos priklausymas nuo oro judėjimo greičio.

Šilumą izoliuojančios medžiagos storio ar tipo pakeitimas šios problemos neišsprendžia. JAV Energetikos departamento tyrimais nustatyta, kad iš gyvenamojo pastato dėl vėjo prarandama iki 40 procentų šilumos. Todėl kaip vėjo izoliaciją naudojant „Tyvek®“ membraną, sienos, eksploatuojant pastatą, tampa ir funkciškai, ir ekonomiškai pranašesnės.
Kitaip nei kitos nuo vėjo izoliuojančios membranos, „Tyvek®“ yra „air tight“ – iš išorinės konstrukcijos pusės visiškai nelaidžios vėjui ir vandeniui. Vidinė drėgmė per membranas išeina – konstrukcija visuomet sausa, kvėpuoja.
Naudojant metalizuotą „Tyvek® Reflex“ plėvelę, įrengtą ant šilumos izoliacijos, Anglijoje atliktų bandymų duomenimis, palyginti su kitomis plėvelėmis, galima sutaupyti iki 13 Pav. 4. Atitvarinės konstrukcijos šilumos varžos priklausymas nuo oro judėjimo greičio. procentų elektros energijos, skirtos šildymui bei oro kondicionavimui. Tai įmanoma pasiekti dėl „Tyvek® Reflex“ membranos savybės atspindėti šilumos spindulius, neleidžiant konstrukcijai įšilti vasarą ir atšalti žiemą.

„Tyvek®“ suteiktas CE sertifikatas

Pasaulyje priimta, kad gaminio konkrečių reikalavimų atitiktį žymi vienoks ar kitoks ženklas. Europos Sąjungoje gaminiai žymimi CE ženklu. Santrumpa CE prancūziškai reiškia „Conformite Europeene“ – „patvirtinta Europos“.
Stogams ir sienoms naudojama difuzinė membrana „Tyvek®“ yra pirmoji ir kol kas vienintelė Europoje iš šios rūšies produktų gavusi CE ženklą. Tai, kad CE sertifikatas pirmam iš šios rūšies produktų suteiktas „Tyvek®“, tik dar kartą patvirtina, kad šis produktas yra aukščiausios kokybės.

Tinklapyje naudojami slapukai. Jei sutinkate su slapukų naudojimu spauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau apie slapukus galite skaityti Privatumo politikoje.