Šiuo laikotarpiu klientų ofise nekonsultuojame ir neaptarnaujame grynaisiais pinigais. Tie kas nori įsigyti detalių turi mokėjimus atlikti pavedimu arba vietoje atsiskaityti bankine kortele.

www.brastaglass.lt Savitarna Baltijos brasta 20 metų
Prekių krepšelis
0 prekė(s)

Plėvelių naudojimo ypatybes

2006.09.27

Statant pastatus svarbu tinkamai įrengti visus stogo ir fasado konstrukcijos sluoksnius, tarp jų garo, šilumos ir vėjo izoliaciją. Šiuolaikinėse statybose be šiam tikslui naudojamų kokybiškų plėvelių neapsieinama. Prekyboje galima rasti polietileninių, polipropileninių plėvelių. Kokiais atvejais naudojamos vienos ar kitos plėvelės?

PLĖVELIŲ NAUDOJIMO YPATYBĖS

Stogo ir sienų konstrukcijai apsaugoti nuo drėgmės, puvimo ar vandens naudojamos hidroizoliacinės, vėjo izoliacinės, difuzinės ir garo izoliacinės plėvelės. Šios plėvelės užtikrina, kad:
x
drėgmė nepatektų į šilumos izoliaciją (drėgmė gerokai mažina šilumos izoliacines savybes);
x garai pasišalintų iš vidinės stogo konstrukcijos į atmosferą;
x šilumos izoliacijoje nesikauptų drėgmė ir   neardytų konstrukcijos struktūros.

Plėveles galima palyginti su antruoju izoliacijos sluoksniu, kuris apsaugo nuo išorinės drėgmės (lietaus, sniego, kondensato).

DIFUZINĖS MEMBRANOS (PLĖVELĖS)

Difuzinės plėvelės, kitaip dar vadinamos difuzinėmis membranomis, dėl ypatingos struktūros apsaugo konstrukciją nuo  drėgmės, o kartu praleidžia į išorę vandens garus. Jos gaminamos iš neaustinės kilmės sintetinių medžiagų. Priešingai nei kitas plėvelės, difuzinę plėvelę galima kloti tiesiai ant šilumos izoliacijos. Šio tipo plėvelės dažnai naudojamos rekonstruojant mansardinius stogus – tokiu atveju nebūtina keisti esamų gegnių storio ir pločio ar visos stogo konstrukcijos. Mažo vandens laidumo difuzinės plėvelės (vandens stulpo aukštis yra daugiau 1 m) naudojamos kaip pagrindinė pastoginė danga, o mažo vandens stulpo  aukščio difuzinės plėvelės – tik vėjo izoliacijai stogų ir sienų konstrukcijose. Užklojus plėvelę ant stogo ar fasado iš karto turi būti dengiama danga, nes kritulių poveikis ardo plėvelės mikrotropinę struktūrą ir gali atsirasti vandens nutekėjimas, kuris gali pakenkti konstrukcijoms.

HIDROIZOLIACINĖS PLĖVELĖS


Hidroizoliacinės plėvelės, naudojamos pastogės hidroizoliacijai, paprastai gaminamos iš polietileno arba polipropileno. Dažnai jos armuojamos tinkleliu arba audiniu.
Antikondensacinės polipropileno plėvelės yra stipresnės už polietilenines plėveles, be to jos atsparesnės UV spinduliams. Ant plėvelių pusės, kuri yra nukreipta į šilumos izoliaciją, dažnai atsiranda kondensatas, kuris turi įtakos stogo temperatūrai, todėl ant antikondensacinės plėvelės vienos pusės esantis viskozinio pluošto sluoksnis,  sugeriantis perteklinę drėgmę. Vėliau šią drėgmę pašalina pastogėje atsiradęs oro srautas.

GARO IZOLIACIJA

Garo izoliacinės plėvelės saugo šilumos izoliaciją nuo vandens garų, atsirandančių pastato viduje – ruošiant maistą, skalbiant, maudantis.
Garų izoliacijai naudojamų plėvelių laidumas vandens garams turi būti labai mažas. Garo izoliacija visuomet įrengiama po vidine šlaitinio stogo apdaila arba termoizoliacinės medžiagos sluoksnyje ne toliau nei 50 cm nuo stogo vidaus.
Be įprastinių armuotų polietileno plėvelių, kaip garo izoliacija naudojamas specialus popierius su aliuminio folija (dengtas polietileno sluoksniu). Tokių plėvelių garo laidumas yra labai žemas, todėl jos gali būti naudojamos vonios kambario, pirties ar baseino sienoms nuo drėgmės apsaugoti.

VĖJO IZOLIACIJA

Nustatyta, kad atitvarinių konstrukcijų šilumos laidumo varža vėjui veržiantis į pastatą per šilumos izoliaciją gali sumažėti iki 60 proc. Vėjo izoliacinės plėvelės iš išorinės konstrukcijos pusės turi būti nelaidžios vėjui ir vandeniui, tačiau turi būti laidžios vandens garams. Vidinė drėgmė netrukdomai išeina iš konstrukcijos per vėjo izoliacinę plėvelę, tokiu būdu konstrukcija visuomet yra sausa ir kvėpuojanti. Naudojant metalizuotą Tyvek Reflex plėvelę, įrengtą ant šilumos izoliacijos, galima sutaupyti iki 13 proc. šildymui bei oro kondicionavimui skirtos elektros energijos. Ši plėvelė atspindi šilumos spindulius ir neleidžia konstrukcijai įšilti vasarą ir atšalti žiemą.

ĮRENGIMO BŪDAI


Įrengiant stogą ypač svarbu ne tik tinkamai parinkti plėvelę ir jos montavimo būdus, bet būtina teisingai ją tvirtinti ir kloti reikiama
puse. Paprastai apsisaugoti nuo drėgmės stogo konstrukcijoje taikomi du būdai – tiesiamos dvi plėvelės (hidroizoliacijai ir vėjo izoliacijai) arba viena aukštos kokybės difuzinė plėvelė. (DuPont Tyvek) Įrengiant stogo konstrukciją su dviem plėvelėmis, hidroizoliacinė plėvelė saugo stogo detales bei šilumos izoliaciją nuo kondensato, susidarančio po stogo danga. Kondensatas patenka ant plėvelės ir nubėga į lietaus nuvedimo sistemą.


1. Garo izoliacija
2. Difuzinė plėvelė
A. Tyvek difuzinė plėvelė pasižymi dideliu garų laidumu, todėl vandens garai pasišalina iš apšiltinimo medžiagos arba pastato vidaus.
B. Tyvek difuzinė plėvelė nelaidi vėjui, todėl jis nepatenka į atitvaros konstrukciją, sumažėja šilumos energijos nuostoliai.
C. Tyvek difuzinė plėvelė nelaidi vandeniui, todėl apsaugo vidinę stogo konstrukciją nuo lietaus ir sniego.


Tinklapyje naudojami slapukai. Jei sutinkate su slapukų naudojimu spauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau apie slapukus galite skaityti Privatumo politikoje.