Šiuo laikotarpiu klientų ofise nekonsultuojame ir neaptarnaujame grynaisiais pinigais. Tie kas nori įsigyti detalių turi mokėjimus atlikti pavedimu arba vietoje atsiskaityti bankine kortele.

www.brastaglass.lt Savitarna Baltijos brasta 20 metų
Prekių krepšelis
0 prekė(s)

Tyvek® Amerikoje ir Europoje

1998.04.06

Tyvek® Amerikoje ir Europoje

JAV daugiausiai statomi lengvo tipo karkasiniai gyvenamieji namai. Anksčiau sienų šiluminės izoliacijos vandens ir vėjo apsaugai buvo naudojamos bitumu impregnuotos membranos. 1968 m. DuPont mokslininkai Jungtinėse Valstijose išrado difuzinę membraną Tyvek® .

Tai sukamuoju būdu pagaminta neaustinė medžiaga. Jos sudėtis - 100 proc. aukšto tankio polietilenas (HDPE). Membranos svoris, priklausomai nuo rūšies, yra 60 g/m2. Unikalios mikropluoštinės ir mikroporinės struktūros dėka ji nuolat praleidžia vandens garus ir tuo pat metu gerai apsaugo nuo vėjo ir vandens.

Statybininkai greita į vertino membranos privalumus - ji lengva ir greitai montuojama. Namų sienos tiesiog apvyniojamos Tyvek® membrana - tai vadinama "Housewrap System".

Europoje Tyvek® pirmiausia buvo pradėta naudoti apsauginių rūbų gamybai. Medžiaga pasižymėjo unikaliu vandens nepralaidumu ir atsparumu dilimui, atitikdama aukštus Europos standartus. Vėliau, remiantis JAV patirtimi, imta ieškoti būdų pritaikyti Tyvek® statybos pramonėje.

Vokietijos rinkoje membrana Tyvek® pasirodė nuo 1988m. Ji greitai išstūmė iš rinkos bitumines ir PVC membranas, iki tol plačiai naudotas stogo konstrukcijose. Konkurentai pradžioje nevertino Tyvek® kaip rimto varžovo. Tačiau skeptiškai nusiteikę stogų ekspertai greitai pakeitė nuomonę. Vokietijos statybos normos reikalavo pagerinti šlaitinių stogų šilumos izoliacines savybes. Lengviausiai tai buvo įgyvendinama, atsisakant ventiliacinio oro tarpo tarp šilumos izoliacinės ir vandens izoliacinės medžiagų ir visiškai užpildant erdvę tarp gegnių apšiltinimo medžiaga. Šiam tikslui puikiai tiko Tyvek®. Jos difuzinės savybės leido kloti membraną tiesiog ant mineralinės vatos, neaukštinant gegnių ir tuo pat metu padidinant šilumos izoliacinės medžiagos sluoksnio storį. Taip įsistvirtino vadinamoji "visiškai apšiltinto" šlaitinio stogo koncepcija.

Apie Tyvek® populiarumą Europoje byloja įspūdinga pardavimų augimo dinamika. 1993 metais buvo parduota apie 8 mln. m2, o 1997 metais - jau virš 60 mln. m2 plėvelės. Nuo 1998 metų Europos rinkai Tyvek® gaminama DuPont de Nemours gamykloje Liuksemburge. Įmonėje įdiegti ISO 9001 ir ISO 14001 standartai.

Tinklapyje naudojami slapukai. Jei sutinkate su slapukų naudojimu spauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau apie slapukus galite skaityti Privatumo politikoje.